Євро БТ (аналог Євро-Лайтнінг) – гербіцидний препарат для післясходового застосування на гібридах соняшнику стійкого до имидазилинонам, ліквідує дводольні та злакові бур'яни трави.
Характеристика препарату:
Аналог: Євро-Лайтнінг
Діючі речовини: імазамокс - 33 г/л, імазапір - 15 г/л
Норма витрати: 1,0-1,2 л/га
Препаративна форма: розчинний концентрат (р. к.)
Тара: пластикова каністра, ємність 5 літрів
Норма витрати робочої рідини: 200 – 400 л/га.
Токсикологичная характеристика: 3 клас небезпеки
Переваги:
- Висока ефективність гербіцидної активності проти злакових і дводольних бур'янів трав;
- Надійний контроль трудноискореняемых бур'янів, як осот, підмаренник, амброзія і т. д.;
- Ефективна захист культури від усіх рас вовчка;
- Ґрунтову дію препарату забезпечує контроль нових хвиль бур'янів.
Принцип дії: активні компоненти легко проникають всередину бур'яну через вегетативні частини і коріння, пересуваються по ксилемі та флоемі. Діючий компонент Імазапір здатний порушувати роботу синтезу ДНК, а Имазамок впливає на синтез амінокислот, що і призводить до подальшої загибелі бур'янів.
Вказівки по внесенню:
- Для обробки можна використовувати наземний спосіб обробки з допомогою штангового обприскувача;
- Бур'янисті трави на момент обробки повинні знаходиться на ранніх етапах росту, що відповідає 4 справжніх листків культури;
- Не нехтуйте регламенту і норм внесення гербіциду, що б не допускати появи токсичного впливу на культури;
- Уникайте обробок під час посиленого вітру (більше 5 м/с);
- Не рекомендовано проводити внесення гербіциду на посівах в стресовому стані і при поганих погодних умовах;
- Рано вранці або ввечері після 6-ти рекомендується проводити обробку;
- Оптимальний температурний режим +15-20℃;
- Дозволена 1 обробка за вегетаційний період;
- Не використовуйте препарат, якщо очікуються заморозки, або підвищені температури повітря.
Сумісність: препарат ефективно проявляє себе як самостійний засіб, не рекомендовано робити бакові суміші з гербіцидами, фосфорорганичными інсектицидами, мінеральними добривами.
Норма витрати робочого розчину
Норма витрати робочого розчину становить 200-300 л/га. У разі підвищеної густоти стояння рослин і/або великій кількості рослинних залишків норму витрати робочої рідини слід збільшити.
Регламент застосування препарату
Культура
|
Шкідливий об'єкт
|
Норма витрати препарату, л/га
|
Час обробки
|
Соняшник
|
Однорічні дводольні та злакові бур'яни
|
1,0–1,2
|
Обприскування у фазі 4 листків культури та на початкових стадіях розвитку бур'янів
|
Приготування робочого розчину
При використанні занадто м'якої води для приготування робочого розчину слід застосовувати мінімальну дозу гербіциду — 1 л/га.
Фаза розвитку культурних рослин
На соняшнику препарат може застосовуватися у фазі 2-8 листків, однак оптимальною є фаза 4-6 листків. З метою ефективного контролю вовчка слід використовувати Євро-Ленд у фазі 2-4 справжніх листків культури.
Фаза розвитку бур'янів
Фаза до 4 справжніх листків для однорічних дводольних та фаза 2-3 листків для злакових бур'янів. При високій засміченості амброзією рекомендується застосовувати препарат у фазі від появи сім'ядолей до 2 справжніх листків бур'яну.
Погодні умови
Температури повітря від +10 до +22 С є оптимальними в період застосування препарату. Температури нижче +10 °С і вище +25 °С уповільнюють процеси метаболізму в рослинах бур'янів. У стресових умовах для розвитку рослин соняшнику (низькі температури, посуха, перезволоження) можливе зниження ефективності препарату проти бур'янів. Дощ навіть через 1годину після внесення препарату не знижує його ефективності. Ефективність дії в значній мірі залежить від наявності та кількості доступної вологи в ґрунті.
Фактори впливу на післядії і обмеження у сівозміні
Фактори, що впливають на мікробіологічну активність, впливають і на ступінь розпаду препарату. Ґрунтові чинники: тип, структура, вологість, температура і рН. Мінімальна кількість вологи для підвищення мікробіологічної деградації діючої речовини — 200 мм. Розпад посилюється при кількості вологи, наближеної до величини повної грунтової вологоємності.
Температури нижче +10 °С уповільнюють мікробіологічну активність; як наслідок, мікробіологічний розпад гальмується. Тривалий період аномально низьких температур також може уповільнити розпад цього гербіциду і збільшити ризик для подальшої чутливої культури в сівозміні.
Важливо враховувати всі перелічені вище фактори до і після застосування гербіциду.
Вирощування інших культур після використання препарату
Після застосування гербіциду Євро-Ленд через певний час можна вирощувати інші культури. Орієнтовний часовий період, після якого можна вирощувати інші культури:
без обмежень — сорти та гібриди соняшнику, ріпаку, кукурудзи, стійкі до гербіцидів системи Чисте Поле®;
4 місяці — пшениця, жито;
9 місяців — кукурудза, ячмінь, овес, рис, соняшник, соя, горох, боби (при рН грунту менше 6,2);
11 місяців — сорго;
18 місяців — овочі, картопля, гречка, просо;
24 місяці — цукровий та кормовий буряк, ріпак.
Фактори, що впливають на рівень стійкості гібридів соняшнику до гербіциду
В окремих випадках після застосування гербіциду спостерігається затримка росту рослин та/або зміна їх кольору. Цей ефект може бути виражений сильніше, якщо рослини соняшнику знаходяться під впливом стресових факторів навколишнього середовища (низькі температури, сильна посуха, перезволоження). Як правило, нормальний ріст і зовнішній вигляд рослин відновлюються протягом 1-2 тижнів.
Сумісність з іншими речовинами
Не застосовувати добрива в баковій суміші з Євро-Лэндом, так як це прискорює надходження гербіциду в культурні рослини і може призвести до їх токсикації. Не застосовувати гербіциди інгібітори ALS (сульфонілсечовини та ін) та інсектициди з групи фосфорорганічних сполук.
Застереження
Гербіциди суцільної дії (гліфосат) вносити не раніше, ніж за 2 тижні до посіву соняшнику. Не вирощувати соняшник по технології Чисте поле®, якщо інгібітори ALS використовувались на попередній культурі.